facebook

Dwa wykłady o komunikacji koleżeństwa z Uniwersytetu w KrajowejZapraszamy na dwa gościnne wykłady koleżeństwa z Uniwersytetu w Krajowej w Rumunii, które odbędą się w piątek, 8. kwietnia o godzinie 14.00 w sali 119 CC. Oba dotyczą komunikacji i mogą zainteresować nie tylko studentów kursu Technologies of the Self – #identity #socialmedia #sociology podczas którego będą miały miejsce. Swoją pracę przedstawią:
  • Alina Tenescu: Online death, the virtual cemetery and the architecture of Postmodern funerary rites
  • Davian Vlad: When a writer disguises oneself as a journalist: Hunter S. Thompson and the Gonzo Journalism

Zapraszamy!


więcej

Kwietniowy rozkład zajęć prof. Jurija BabinowaProsimy zapoznać się z harmonogramem zajęć profesora Jurija Babinowa w kwietniu. (Uwaga, II SUM: Państwa zajęcia omyłkowo oznaczono liczbą 'I'. Prosimy zapoznać się z poprawionym harmonogramem!)

więcej

Warsztaty międzykulturowe w Instytucie SocjologiiW środę, 16. marca 2016 roku grupa ponad 150 uczniów z Wieluńskiego gimnazjum i liceum odwiedziło Instytut Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, żeby popracować z innością na warsztatach międzykulturowych zorganizowanych przez organizację Hello! i naszych zagranicznych studentów.

Rozpoczęliśmy od krótkiej ankiety, która posłuży jako materiał badawczy, żeby zrozumieć postawy uczniów. Następnie przeszliśmy do pracy grupowej, gdzie nasi Belgijscy, Niemieccy, Czarnogórscy, Ukraińscy, Hiszpańscy, Pakistańscy, Afgańscy, Tajwańscy, Greccy i Tureccy studenci przedstawili swoje kraje i rozmawiali z uczniami o pojawiających się stereotypach. Zakończyliśmy krótką dyskusją.

Od nowego roku akademickiego ruszamy z rekrutacją na magisterskie studia Intercultural Communication i mamy nadzieję na jeszcze więcej dyskusji takich jak dzisiaj w Instytucie Socjologii.

Galeria zdjęć: Intercultural Workshops / Warsztaty międzykulturowe

W mediach lokalnych o tym wydarzeniu:

więcej

Święto Uniwersytetu Opolskiego i medal KEN dla prof. Anny ŚlizPodczas uroczystości uniwersyteckich związanych z obchodami święta naszej uczelni w kolejną rocznicę jej utworzenia, profesor Anna Śliz odebrała medal Komisji Edukacji Narodowej. Gratulacje!

Sprawozdanie z tego wydarzenia na stronie uniwersytetu.więcej

Szkolenie EBSCOhost w naszej biblioteceWraz z Międzyinstytutową Biblioteką Politologii, Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie z zakresu efektywnego wyszukiwania informacji w bazach EBSCO, do których dostęp mają studenci i pracownicy Uniwersytetu Opolskiego.

Szkolenie odbędzie się w dniu 17 marca o godz. 13:00 w sali nr 20 Collegium Civitas.

więcej

Rekrutacja do programu Erasmus+ na rok akademicki 2016/2017Zapraszamy studentów instytutu socjologii do zgłaszania się do wyjazdów w ramach programu Erasmus+ w przyszłym roku akademickim. Rekrutacja ma charakter ciągły i trwa do środy, 30. marca.

Chętnych prosimy o zgłoszenia pod adresem soc@uni.opole.pl i umawianie się na rozmowę kwalifikacyjną z koordynatorem instytutowym programu, Michałem Wanke. Zapraszamy też do umawiania spotkań informacyjnych, jeśli ktoś ma wątpliwości czy pytania. Proponujemy też lekturę relacji z niektórych wyjazdów naszych studentów w poprzednich latach.

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ są dofinansowywane miesięcznym stypendium wysokości kilkuset euro (stawki stypendiów na stronie programu) dla wyrównania kosztów życia za granicą kraju. Instytut Socjologii ma podpisane porozumienia z kilkudziesięcioma uczelniami w Europie, a ich listę można znaleźć na podstronie o mobilnościach lub na mapie poniżej.więcej

Informacja o terminie egzaminu z Podstaw nauk prawnych I rok socjologiiEgzamin pisemny przeprowadzi dr Jarosław Marciniak i odbędzie się on w dniu 26.02.2016 godz. 10.30 sala 3.15, Wydział prawa i adm.  Kurs kończy się zaliczeniem na ocenę.


więcej

Międzykulturowe czwartki kinoweW tym semestrze w każdy czwartek w kinie Meduza oglądamy niezależne kino i dyskutujemy o nim. Cykl Międzykulturowych Czwartków Kinowych prowadzi organizacja studencka Hello! działająca przy Instytucie Socjologii na rzecz zagranicznych studentów przyjeżdżających na Uniwersytet Opolski.

Po każdym seansie prowadzimy dyskusję moderowaną przez studentów socjologii. W poprzednim tygodniu oglądaliśmy Imagine, a w ten czwartek Life Feels Good. Filmy oglądamy w oryginale z angielskimi podpisami. Dyskutujemy po angielsku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w czwartki o godzinie 19.00 do kina Meduza.

więcej

Strona 1 z 94


Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole, tel. +48 77 452 74 80, (wew. 74 80), fax +48 77 452 74 69

e-mail: socjologia@uni.opole.pl
prześlij informację o konferencji » :: administracja: socjonetka@uni.opole.pl :: subskrypcja obraz - rss_ico_12x12_vio.png

dol