facebook

Czerwcowy plan profesora Jurija BabinowaProszę zapoznać się z planem zajęć profesora Jurija Babinowa w czerwcu.
więcej

Społeczne wymiary designu - socjologia i projektowanieSerdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Pauliną Rojek-Adamek z Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, która opowie o związku socjologii z designem (11 maja o 11.00 w sali 104 CC).
więcej

Spotkanie na temat budżetu obywatelskiego w OpoluSerdecznie zapraszamy naszych studentów na spotkanie na temat budżetu obywatelskiego w Opolu, które odbędzie się 9 maja (w poniedziałek) o godzinie 13.00 w Miejskim Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Koraszewskiego 7-9.
Będziemy mieli okazję poznać proces powstawania i działania budżetu obywatelskiego i konsultacji społecznych w Opolu, a także zaplanować i przeprowadzić akcję promocyjną budżetu w środowisku studenckim.

więcej

Dyskusja i warsztaty „Socjolog na Rynku Pracy”Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

III rok socjologii serdecznie zaprasza 10 maja na dyskusję i warsztaty „Socjolog na Rynku Pracy”

Na dyskusję zapraszamy o godzinie 11.00 – sala 119, Collegium Civitas

Zaproszeni przez nas eksperci odpowiedzą na nurtujące nas pytania: Gdzie i jak szukać pracy? Kogo poszukują pracodawcy? A może lepiej założyć własną firmę? Jak efektywnie wykorzystać czas na studiach? W jakich firmach najlepiej zdobywać doświadczenie w czasie praktyk zawodowych? Jakie umiejętności i kompetencje wyróżniają socjologa na rynku pracy?

więcej

Dwa wykłady o komunikacji koleżeństwa z Uniwersytetu w KrajowejZapraszamy na dwa gościnne wykłady koleżeństwa z Uniwersytetu w Krajowej w Rumunii, które odbędą się w piątek, 8. kwietnia o godzinie 14.00 w sali 119 CC. Oba dotyczą komunikacji i mogą zainteresować nie tylko studentów kursu Technologies of the Self – #identity #socialmedia #sociology podczas którego będą miały miejsce. Swoją pracę przedstawią:
  • Alina Tenescu: Online death, the virtual cemetery and the architecture of Postmodern funerary rites
  • Davian Vlad: When a writer disguises oneself as a journalist: Hunter S. Thompson and the Gonzo Journalism

Zapraszamy!


więcej

Kwietniowy rozkład zajęć prof. Jurija BabinowaProsimy zapoznać się z harmonogramem zajęć profesora Jurija Babinowa w kwietniu. (Uwaga, II SUM: Państwa zajęcia omyłkowo oznaczono liczbą 'I'. Prosimy zapoznać się z poprawionym harmonogramem!)

więcej

Warsztaty międzykulturowe w Instytucie SocjologiiW środę, 16. marca 2016 roku grupa ponad 150 uczniów z Wieluńskiego gimnazjum i liceum odwiedziło Instytut Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, żeby popracować z innością na warsztatach międzykulturowych zorganizowanych przez organizację Hello! i naszych zagranicznych studentów.

Rozpoczęliśmy od krótkiej ankiety, która posłuży jako materiał badawczy, żeby zrozumieć postawy uczniów. Następnie przeszliśmy do pracy grupowej, gdzie nasi Belgijscy, Niemieccy, Czarnogórscy, Ukraińscy, Hiszpańscy, Pakistańscy, Afgańscy, Tajwańscy, Greccy i Tureccy studenci przedstawili swoje kraje i rozmawiali z uczniami o pojawiających się stereotypach. Zakończyliśmy krótką dyskusją.

Od nowego roku akademickiego ruszamy z rekrutacją na magisterskie studia Intercultural Communication i mamy nadzieję na jeszcze więcej dyskusji takich jak dzisiaj w Instytucie Socjologii.

Galeria zdjęć: Intercultural Workshops / Warsztaty międzykulturowe

W mediach lokalnych o tym wydarzeniu:

więcej

Święto Uniwersytetu Opolskiego i medal KEN dla prof. Anny ŚlizPodczas uroczystości uniwersyteckich związanych z obchodami święta naszej uczelni w kolejną rocznicę jej utworzenia, profesor Anna Śliz odebrała medal Komisji Edukacji Narodowej. Gratulacje!

Sprawozdanie z tego wydarzenia na stronie uniwersytetu.więcej

Strona 1 z 94


Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole, tel. +48 77 452 74 80, (wew. 74 80), fax +48 77 452 74 69

e-mail: socjologia@uni.opole.pl
prześlij informację o konferencji » :: administracja: socjonetka@uni.opole.pl :: subskrypcja obraz - rss_ico_12x12_vio.png

dol