facebook

Socjologia - rekrutacja na studiawięcej

Inauguracyjny spacer - socjologia miasta pieszoZapraszamy wszystkich nowych studentów (1. rok lic., 1. rok mgr) oraz wszystkich doświadczonych studentów na spacer po Opolu. Weźcie, prosimy, parasole na wypadek deszczu.

Rozpoczniemy przy wejściu do naszego budynku (Collegium Civitas) o 13.30 i wrócimy tam (lub gdzie indziej, jeśli będziecie chcieli) około 15.45.

Do zobaczenia w czwartek!

All the fresh students (including Erasmus) are invited to join us for a walk around Opole. Please, take umbrellas in case it rains.

We will start at the entrance to our building (Collegium Civitas) at 1.30pm and get back there (or somewhere else, if you want) at approx. 3.45 pm.

See you on Thursday!

więcej

Wykłady o przemocy w domu, przemocy wobec kobiet w TurcjiW poniedziałek, 29 września, o godzinie 12.15 w sali 119 Instytutu Socjologii (budynek Collegium Civitas) odbędzie się otwarty wykład dla studentów, zatytułowany Violence and Justice: Questioning the Establishing and Protecting Practices, który wygłosi dr Bayram Unal z Uniwersytetu w Nigde, w Turcji.

Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych problematyką przemocy domowej, przemocy wobec kobiet i relacjami rodzinnymi w tureckim kontekście kulturowym. Następnego dnia (we wtorek, 30 września, również w sali 119 Instytutu Socjologii) zaplanowano drugi z serii wykładów tego samego autora, Household and Hegemonic-Mascularity in Turkey: Legitimization of Violence.

Serdecznie zapraszamy!

więcej

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015W czwartek, 2 października 2014 roku zapraszamy na uroczystą, 65 inaugurację roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11:00 w auli Wydziału Teologicznego UO przy ulicy Drzymały 1a. Wykład inauguracyjny wygłosi profesor Marian Zembala, wybitny europejski kardiochirurg.

Więcej informacji na stronie głównej uniwersytetu.


więcej

Harmonogram sesji egzaminacyjnej - semestr letni 2013/14Prosimy zapoznać się z rozkładem terminów egzaminów w bieżącej sesji (w rozszerzeniu wiadomości).więcej

Dzień adaptacyjnyZapraszamy przyjętych na studia w Instytucie Socjologii w dniu 30 września, we wtorek na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się w stali 104.

Studentów przyjętych na studia licencjackie zapraszamy o godzinie 10.00, a studentów przyjętych na studia drugiego stopnia (magisterskie) o godzinie 11.00.

więcej

Zapraszamy do udziału w działaniach artystycznych w ramach projektu Opolskie OdysejePracownicy i studenci Instytutu Socjologii oraz Instytutu Sztuki biorą udział w realizacji projektu Opolskie Odyseje, (więcej: www.odyseje.uni.opole.pl). Badania powiązane są z realizacją przez Opolski Teatr Lalki i Aktora spektaklu i działań teatralnych w ramach projektu Meeting the Odyssey finansowanego przez Komisję Europejską.

Zapraszamy na działania artystyczne związane z meta-tematem europejskich podróży. W Opolu dzieje się wiele ciekawego, na ulicach działają artyści performatywni, wizualni i multimedialni.

W rozszerzeniu wiadomości wypisy z programu dotyczące nadchodzącego weekendu przygotowane przez Instytuty Socjologii i Sztuki.

więcej

Reaktywacja Interakcji - czasopisma Studenckiego Koła Naukowego SocjologówUkazał się nowy numer 'Interakcji', czasopisma stworzonego i wydanego przez Studenckie Koło Naukowe Socjologów. Numer poświęcono tematyce socjologii przedmiotów.  Zachęcamy do lektury i współpracy przy tworzeniu kolejnego wydania!
więcej

Strona 1 z 85


Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole, tel. +48 77 452 74 80, (wew. 74 80), fax +48 77 452 74 69

e-mail: socjologia@uni.opole.pl
prześlij informację o konferencji » :: administracja: socjonetka@uni.opole.pl :: subskrypcja obraz - rss_ico_12x12_vio.png

dol