facebook

Socjologia - rekrutacja na studiawięcej

Harmonogram sesji egzaminacyjnej - semestr letni 2013/14Prosimy zapoznać się z rozkładem terminów egzaminów w bieżącej sesji (w rozszerzeniu wiadomości).więcej

Dzień adaptacyjnyZapraszamy przyjętych na studia w Instytucie Socjologii w dniu 30 września, we wtorek na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się w stali 104.

Studentów przyjętych na studia licencjackie zapraszamy o godzinie 10.00, a studentów przyjętych na studia drugiego stopnia (magisterskie) o godzinie 11.00.

więcej

Zapraszamy do udziału w działaniach artystycznych w ramach projektu Opolskie OdysejePracownicy i studenci Instytutu Socjologii oraz Instytutu Sztuki biorą udział w realizacji projektu Opolskie Odyseje, (więcej: www.odyseje.uni.opole.pl). Badania powiązane są z realizacją przez Opolski Teatr Lalki i Aktora spektaklu i działań teatralnych w ramach projektu Meeting the Odyssey finansowanego przez Komisję Europejską.

Zapraszamy na działania artystyczne związane z meta-tematem europejskich podróży. W Opolu dzieje się wiele ciekawego, na ulicach działają artyści performatywni, wizualni i multimedialni.

W rozszerzeniu wiadomości wypisy z programu dotyczące nadchodzącego weekendu przygotowane przez Instytuty Socjologii i Sztuki.

więcej

Reaktywacja Interakcji - czasopisma Studenckiego Koła Naukowego SocjologówUkazał się nowy numer 'Interakcji', czasopisma stworzonego i wydanego przez Studenckie Koło Naukowe Socjologów. Numer poświęcono tematyce socjologii przedmiotów.  Zachęcamy do lektury i współpracy przy tworzeniu kolejnego wydania!
więcej

Zmiana terminu konsultacji mgr Anny Kopczak-WirgiKonsultacje  mgr Anny Kopczak-Wirgi zostają przeniesione z piątku (20.06) na poniedziałek (23.06) na godz. 11:30.więcej

Spotkanie z konsul generalną USA, Ellen GermainWe wtorek, 17.06.2014 w rektoracie Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie z konsul generalną Stanów Zjednoczonych, panią Ellen Germain organizowane przez opolskich stypendystów rządu USA, dr Danutę Berlińską z Instytutu Socjologii oraz dr Marzannę Pogorzelską z Instytutu Nauk Pedagogicznych.

Gospodarzem spotkania był prorektor do spraw współpracy z zagranicą, profesor Janusz Słodczyk, a rozmowy dotyczyły możliwych pól współpracy uniwersytetu z konsulatem i rządem USA.

Więcej informacji na stronie uniwersytetu.

więcej

Meeting the Odyssey - program letnich wydarzeń związanych z projektemPracownicy i studenci Instytutu Socjologii biorą udział w realizacji projektu Opolskie Odyseje, (więcej: www.odyseje.uni.opole.pl). Badania powiązane są z realizacją przez Opolski Teatr Lalki i Aktora spektaklu i działań teatralnych w ramach projektu Meeting the Odyssey finansowanego przez Komisję Europejską.

W dniach 28 czerwca - 12 lipca zaplanowano w Opolu szereg wydarzeń artystycznych i naukowych zwiazanych z tematem podróży, migracji i przepływów we współczesnej Europie. Tym tematom poświęcony jest spektakl Waiting for the Rain oraz w szczególności badania rodzin migrantów zarobkowych, prowadzone przez pracowników i studentów Instytutu Socjologii i Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Podsumowaniem rocznych prac będzie międzynarodowa konferencja z udziałem badaczy kultury i teatru ze Szwecji, Finlandii i Francji, współpracujących przy realizacji projektu.

Zapraszamy do udziału!

Szczegółowy program wydarzeń

więcej

Strona 1 z 84


Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole, tel. +48 77 452 74 80, (wew. 74 80), fax +48 77 452 74 69

e-mail: socjologia@uni.opole.pl
prześlij informację o konferencji » :: administracja: socjonetka@uni.opole.pl :: subskrypcja obraz - rss_ico_12x12_vio.png

dol