facebook

Socjologia - rekrutacja na studiawięcej

Zapraszamy do udziału w działaniach artystycznych w ramach projektu Opolskie OdysejePracownicy i studenci Instytutu Socjologii oraz Instytutu Sztuki biorą udział w realizacji projektu Opolskie Odyseje, (więcej: www.odyseje.uni.opole.pl). Badania powiązane są z realizacją przez Opolski Teatr Lalki i Aktora spektaklu i działań teatralnych w ramach projektu Meeting the Odyssey finansowanego przez Komisję Europejską.

Zapraszamy na działania artystyczne związane z meta-tematem europejskich podróży. W Opolu dzieje się wiele ciekawego, na ulicach działają artyści performatywni, wizualni i multimedialni.

W rozszerzeniu wiadomości wypisy z programu dotyczące nadchodzącego weekendu przygotowane przez Instytuty Socjologii i Sztuki.

więcej

Reaktywacja Interakcji - czasopisma Studenckiego Koła Naukowego SocjologówUkazał się nowy numer 'Interakcji', czasopisma stworzonego i wydanego przez Studenckie Koło Naukowe Socjologów. Numer poświęcono tematyce socjologii przedmiotów.  Zachęcamy do lektury i współpracy przy tworzeniu kolejnego wydania!
więcej

Zmiana terminu konsultacji mgr Anny Kopczak-WirgiKonsultacje  mgr Anny Kopczak-Wirgi zostają przeniesione z piątku (20.06) na poniedziałek (23.06) na godz. 11:30.więcej

Spotkanie z konsul generalną USA, Ellen GermainWe wtorek, 17.06.2014 w rektoracie Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie z konsul generalną Stanów Zjednoczonych, panią Ellen Germain organizowane przez opolskich stypendystów rządu USA, dr Danutę Berlińską z Instytutu Socjologii oraz dr Marzannę Pogorzelską z Instytutu Nauk Pedagogicznych.

Gospodarzem spotkania był prorektor do spraw współpracy z zagranicą, profesor Janusz Słodczyk, a rozmowy dotyczyły możliwych pól współpracy uniwersytetu z konsulatem i rządem USA.

Więcej informacji na stronie uniwersytetu.

więcej

Harmonogram sesji egzaminacyjnej - semestr letni 2013/14Prosimy zapoznać się z rozkładem terminów egzaminów w bieżącej sesji (w rozszerzeniu wiadomości).więcej

Meeting the Odyssey - program letnich wydarzeń związanych z projektemPracownicy i studenci Instytutu Socjologii biorą udział w realizacji projektu Opolskie Odyseje, (więcej: www.odyseje.uni.opole.pl). Badania powiązane są z realizacją przez Opolski Teatr Lalki i Aktora spektaklu i działań teatralnych w ramach projektu Meeting the Odyssey finansowanego przez Komisję Europejską.

W dniach 28 czerwca - 12 lipca zaplanowano w Opolu szereg wydarzeń artystycznych i naukowych zwiazanych z tematem podróży, migracji i przepływów we współczesnej Europie. Tym tematom poświęcony jest spektakl Waiting for the Rain oraz w szczególności badania rodzin migrantów zarobkowych, prowadzone przez pracowników i studentów Instytutu Socjologii i Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Podsumowaniem rocznych prac będzie międzynarodowa konferencja z udziałem badaczy kultury i teatru ze Szwecji, Finlandii i Francji, współpracujących przy realizacji projektu.

Zapraszamy do udziału!

Szczegółowy program wydarzeń

więcej

Kursy ogólnouczelniane - uwaga studenci niezapisani!Zwracamy uwagę na to, że wszyscy studenci realizujący programy studiów rozpoczęte po roku akademickim 2012/13 realizują od drugiego semestru studiów kursy ogólnouczelniane do wyboru.

Zapisy w USOS odbyły się już i dotyczyły studentów:

  • 1 i 2 roku studiów licencjackich
  • 1 i 2 roku studiów magisterskich

(3. rok lic. realizuje program studiów, który takiego rozwiązania nie przewidywał).

W związku z tym, prosimy studentów, żeby upewnili się, że są zapisani na kurs ogólnouczelniany do wyboru, ponieważ jest on obowiązkowy. Tych studentów, którzy nie zapisali się dotąd na kurs ogólnouczelniany, bądź zapisali się na, kurs, którego nie uruchomiono z powodu zbyt małej liczby zainteresowanych, prosimy o pilny kontakt z Magdaleną Piejko.

więcej

Strona 1 z 84


Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole, tel. +48 77 452 74 80, (wew. 74 80), fax +48 77 452 74 69

e-mail: socjologia@uni.opole.pl
prześlij informację o konferencji » :: administracja: socjonetka@uni.opole.pl :: subskrypcja obraz - rss_ico_12x12_vio.png

dol