facebook

Socjologia - rekrutacja na studiawięcej

Wykłady o przemocy w domu, przemocy wobec kobiet w TurcjiW poniedziałek, 29 września, o godzinie 12.15 w sali 119 Instytutu Socjologii (budynek Collegium Civitas) odbędzie się otwarty wykład dla studentów, zatytułowany Violence and Justice: Questioning the Establishing and Protecting Practices, który wygłosi dr Bayram Unal z Uniwersytetu w Nigde, w Turcji.

Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych problematyką przemocy domowej, przemocy wobec kobiet i relacjami rodzinnymi w tureckim kontekście kulturowym. Następnego dnia (we wtorek, 30 września, również w sali 119 Instytutu Socjologii) zaplanowano drugi z serii wykładów tego samego autora, Household and Hegemonic-Mascularity in Turkey: Legitimization of Violence.

Serdecznie zapraszamy!

więcej

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015W czwartek, 2 października 2014 roku zapraszamy na uroczystą, 65 inaugurację roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11:00 w auli Wydziału Teologicznego UO przy ulicy Drzymały 1a. Wykład inauguracyjny wygłosi profesor Marian Zembala, wybitny europejski kardiochirurg.

Więcej informacji na stronie głównej uniwersytetu.


więcej

Harmonogram sesji egzaminacyjnej - semestr letni 2013/14Prosimy zapoznać się z rozkładem terminów egzaminów w bieżącej sesji (w rozszerzeniu wiadomości).więcej

Dzień adaptacyjnyZapraszamy przyjętych na studia w Instytucie Socjologii w dniu 30 września, we wtorek na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się w stali 104.

Studentów przyjętych na studia licencjackie zapraszamy o godzinie 10.00, a studentów przyjętych na studia drugiego stopnia (magisterskie) o godzinie 11.00.

więcej

Zapraszamy do udziału w działaniach artystycznych w ramach projektu Opolskie OdysejePracownicy i studenci Instytutu Socjologii oraz Instytutu Sztuki biorą udział w realizacji projektu Opolskie Odyseje, (więcej: www.odyseje.uni.opole.pl). Badania powiązane są z realizacją przez Opolski Teatr Lalki i Aktora spektaklu i działań teatralnych w ramach projektu Meeting the Odyssey finansowanego przez Komisję Europejską.

Zapraszamy na działania artystyczne związane z meta-tematem europejskich podróży. W Opolu dzieje się wiele ciekawego, na ulicach działają artyści performatywni, wizualni i multimedialni.

W rozszerzeniu wiadomości wypisy z programu dotyczące nadchodzącego weekendu przygotowane przez Instytuty Socjologii i Sztuki.

więcej

Reaktywacja Interakcji - czasopisma Studenckiego Koła Naukowego SocjologówUkazał się nowy numer 'Interakcji', czasopisma stworzonego i wydanego przez Studenckie Koło Naukowe Socjologów. Numer poświęcono tematyce socjologii przedmiotów.  Zachęcamy do lektury i współpracy przy tworzeniu kolejnego wydania!
więcej

Zmiana terminu konsultacji mgr Anny Kopczak-WirgiKonsultacje  mgr Anny Kopczak-Wirgi zostają przeniesione z piątku (20.06) na poniedziałek (23.06) na godz. 11:30.więcej

Strona 1 z 84


Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole, tel. +48 77 452 74 80, (wew. 74 80), fax +48 77 452 74 69

e-mail: socjologia@uni.opole.pl
prześlij informację o konferencji » :: administracja: socjonetka@uni.opole.pl :: subskrypcja obraz - rss_ico_12x12_vio.png

dol