facebook

Socjologia - rekrutacja na studiawięcej

Zmiany w organizacji dziekanatu w czasie wakacjiUwaga! W dniach od 16.07. do 14.08. br. studenci socjologii przyjmowani są w pokoju 134 w budynku dziekanatu, przy ulicy Oleskiej 48.więcej

Ocena jakości kształcenia przez absolwentówZapraszamy tegorocznych absolwentów do wzięcia udziału w ocenie jakości kształcenia. Pod adresem http://uni.opole.pl/jakosc  znajdują się szczegółowe informacje na temat tego badania.

więcej

Sesja egzaminacyjnaProsimy zapoznać się z harmonogramem sesji egzaminacyjnej semestru letniego roku akademickiego roku 2014/15.więcej

XIII Opolski Festiwal NaukiNasz Instytut aktywnie uczestniczył w XIII Opolskim Festiwalu Nauki.

W "Noc Nauki" (piątek 29 maja) dr Magdalena Piejko i mgr Michał Wanke przygotowali eksperyment "Ciała w Sieci".

W czasie Pikniku Naukowego na placu Kopernika studenci z Koła Naukowego Socjologów (Marcin Deutschmann, Adrian Przytuła, Renata Szewczyk, Diana Jahn i Łukasz Walkowiak), wspierani przez pracowników naukowych Instytutu (dr hab. prof. UO Annę Barską, dr Iwonę Sobieraj i dr Tadeusza Detynę) prowadzili konkursy i quizy na temat różnych kultur i prezentowali wystawę zdjęć "Wielokulturowość w obiektywie socjologa".

W "Dzień Otwarty" - poniedziałek odwiedzili nas uczniowie szkół średnich i uczestniczyli w wykładach i warsztatach.

więcej

Rozpoczęcie badań nad międzypokoleniowym i międzykulturowym przekazem na Śląsku OpolskimStudenci socjologii pod kierunkiem pracowników Zakładu Antropologii i Socjologii Kultury: prof. UO dr hab. Anny Barskiej, dr Kamilli Biskupskiej, dr Iwony Sobieraj i dr Marka Korzeniowskiego rozpoczęli realizację badań nad międzypokoleniowym i międzykulturowym przekazem na Śląsku Opolskim.

W ramach zapoznawania się z wielokulturowym dziedzictwem historycznym Śląska Opolskiego w dniu 31 marca br. odwiedzili ekspozycję "Etnografia Opolszczyzny - tradycja i zmiana" w Muzeum Śląska Opolskiego. Po wystawie oprowadzał kustosz Piotr Grzelak.

Kolejnym krokiem jest realizacja wywiadów pogłębionych z mieszkańcami Śląska Opolskiego, reprezentujących różne pokolenia i korzenie etniczne. Wyniki badań będą zaprezentowane przez pracowników i studentów na konferencji naukowej "Przestrzenie pamięci. Świat wartości w przekazie międzypokoleniowym i międzykulturowym", która odbędzie się 16 października 2015 r. (fot. Izabela Noga - studentka II roku socjologii).

więcej

Plan zajęć profesora Jurija Babinowa w maju i czerwcuProsimy zapoznać się z planem zajęć kursów profesora Jurija Babinowa w maju i czerwcu.
więcej

Ogłoszenia o konkursachProsimy zapoznać się z ogłoszeniami o konkursach:


więcej

Strona 1 z 90


Instytut Socjologii, Uniwersytet Opolski
ul. Katowicka 89, 45–061 Opole, tel. +48 77 452 74 80, (wew. 74 80), fax +48 77 452 74 69

e-mail: socjologia@uni.opole.pl
prześlij informację o konferencji » :: administracja: socjonetka@uni.opole.pl :: subskrypcja obraz - rss_ico_12x12_vio.png

dol