Co to jest design/ projektowanie społeczne?

Design, inaczej projektowanie społeczne, to kompleksowe podejście, obejmujące zarówno myślenie projektowe (design thinking), jak i efekt końcowy, którym może być przedmiot/produkt (czyli wzornictwo przemysłowe), ale także społeczne otoczenie jednostki – zaprojektowana jest przestrzeń życia, interakcje między ludźmi czy usługi.

Aplikuj

plan studiów

Kierunek “Design i komunikowanie społeczne”

Na studiach nauczysz się:

• realizować badania i analizy w obszarze projektowania społecznego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu komunikacyjnego (wizualnego, graficznego, językowego).
  • prowadzić badania ewaluacyjne, etnograficzne, oraz analizy jakościowe, ilościowe, sieciowe i wizualne z wykorzystaniem programów komputerowych wspomagających badacza (SPSS, Atlas.TI, Gephi, NodeXL, Limesurvey i inne).

Studiując “design i komunikację społeczną” pogłębisz wiedzę z takich przedmiotów, jak: socjologia sztuki, socjologia designu, kultura wizualna, historia architektury i sztuki oraz teoria komunikowania i nowych mediów.

Oprócz tego będziesz ćwiczył umiejętność kreatywnego pisania, projektowania graficznego, zarządzania projektami i zespołami.

Po studiach znajdziesz pracę:

• agencjach badawczych, reklamowych i biurach projektowych
  • instytucjach kultury i mediach
  • w przedsiębiorstwach oferujących produkty i usługi w internecie
Jak rozpocząć studia licencjackie?

• studia stacjonarne (dzienne) – limit: 15 miejsc
                  • czas trwania: 3 lata
                  • wymagania kwalifikacyjne: konkurs świadectw

JAK PUNKTUJEMY?

• Kandydaci z „nową maturą”:
                1. Język polski
                  • część pisemna matury: rozszerzony – 0,4 pkt; podstawowy – 0,25 pkt.
                2. Język obcy
                  • część pisemna matury: rozszerzony – 0,2 pkt; podstawowy – 0,12 pkt.
                3. Przedmiot do wyboru (dowolny przedmiot zdawany na maturze)
                  • część pisemna matury: rozszerzony – 0,4 pkt; podstawowy – 0,25 pkt.

Kandydat wybiera ocenę tylko z jednego poziomu.

• Kandydaci ze „starą maturą”:
  1. Język polski
    • część pisemna matury – 0,4 pkt.
  2. Język obcy
    • część pisemna matury – 0,2 pkt;
    • ocena końcoworoczna – 0,1 pkt.
  3. Przedmiot do wyboru (dowolny przedmiot zdawany na maturze)
    • część pisemna matury – 0,4 pkt;
    • ocena końcoworoczna – 0,2 pkt.

Ocenę końcową z danego przedmiotu uwzględniamy kiedy kandydat nie zdawał pisemnego egzaminu maturalnego z danego przedmiotu.
Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym będą przyjmowani bez postępowania kwalifikacyjnego.

Jak rozpocząć studia magisterskie?

• studia stacjonarne (dzienne) – limit: 15 miejsc
  • czas trwania: 2 lata
  • wymagania kwalifikacyjne: konkurs dyplomów

JAK PUNKTUJEMY?

• Ocena z dyplomu ukończenia studiów 1. stopnia – 1 pkt.
  • Przy jednakowych ocenach w konkursie dyplomów dodatkowym kryterium będzie średnia wszystkich ocen ze studiów pierwszego stopnia (na podstawie suplementu lub indeksu).

Przyjmujemy kandydatów, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na kierunkach:

• Socjologia,
  • Politologia,